Poniżej mogą się Państwo zapoznać z efektami mojej pracy. Tutaj w skrócie fotograficznym prezentuję jak wyglądała renowacja poszczególnych mebli, a pod zdjęciami znajdą Państwo opisy dotyczące użytych technik i materiałów. Galeria zdjęć jest na bieżąco uzupełniana. Po więcej zapraszam na Facebooka i do zakładki Blog.

Ława dla Pani Ewy

 ława malowana

Ława malowana farbami kredowymi Annie Sloan. Blat po renowacji. Mebel do którego wracam z sentymentem bo zapoczątkował moją "przygodę" z renowacją.

 

Krzesła do Cafe Mari

krzesła do cafe mari

Komplet sześciu krzeseł które były mocno podjedzone przez kornika. Szkodniki zostały unieszkodliwione, trzy siedziska zostały wymienione na nowe, krzesła po solidnym wyczyszczeniu można było zabejcować na ciemny kolor wybrany przez Klienta. Wykończenie: lakier.

 

Stołki barowe

stołki barowe

Wysokie taborety zakupione w jednej z najstarszych fabryk mebli w Polsce - Fameg. Każdy w innym kolorze, z odpryskującym lakierem ale solidnie wykonane i z przeznaczeniem do nowopowstającego lokalu usługowego. 

 

Malowane krzesła z turkusowym obiciem

malowane krzesła

Krzesła zostały wyszlifowane a następnie pomalowane dwukrotnie farbą kryjącą aby uzyskać efekt gładkiej, satynowej powierzchni.

 

Młynek kawowy.

młynek do mielenia kawy

Młynek do kawy tez może mieć drugie życie :-) Renowacja polegała na odkryciu jego drewnianego uroku. Mała rzecz ale sporo pracy: usunięcie starej farby, sklejenie podstawy, wyczyszczenie metalowych elementów, pomalowanie szufladki, a na koniec wosk - żeby było jak najbardziej naturalnie.

 

Renowacja pary krzeseł

renowacja krzeseł

Toczone nóżki i toczone oparcie nie są zbyt wygodne do pracy ale duża dawka cierpliwości pomaga. Krzesła jak nowe! 

 

Renowacja dębowego stołu

stary stół

Bardzo często stare blaty pokryte są nieszczęsnymi śladami po szklankach, kubkach, naczyniach... możliwość uratowania istnieje - jak widać powyżej. 

 

Krzesła piaskowane i bielone

krzesła bielone

Dębowe krzesła, które były najpierw poddane piaskowaniu aby uzyskać pożądany przez Klientów efekt. Pomalowane na biało farbami kredowymi Annie Sloan i zaimpregnowane woskiem - bardzo polecam zwłaszcza osobom z alergiami.

 

Dębowy stół bielony i szczotkowany

stół szczotkowany bielony

Masywny, ciężki, wielki, dębowy stół który (jak krzesła powyżej) został wypiaskowany aby uzyskać efekt pożądany przez Klientów. Następnie szlifowany już ręcznie i zaolejowany. Podstawa malowana biała farba kredową Annie Sloan.

 

Kołyska dla Weroniki

kołyska dla Weroniki

Kosz Mojżesza zakupiony w sklepie z używanymi rzeczami z myślą o mojej chrześnicy. Kołyska była w bardzo dobrym stanie, wystarczyło wyczyścić drewniane bieguny i ponownie zalakierować. Wypełnienie nowe, uszyte na zlecenie u fachowca. 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl